Grupa Żywiec zmienia taktykę? Browar Zamkowy w Cieszynie będzie dla specjalnych celów

fot. JJD/kuflowa.pl
fot. JJD/kuflowa.pl

Od Nowego Roku dotychczasowy Browar Bracki w Cieszynie zostanie wydzielony bezpośrednio z Grupy Żywiec, dowiadujemy się z dobrze poinformowanych źródeł. Istniejący nieprzerwanie od 1846 roku zakład będzie specjalizował się w produkcji piw regionalnych, których docelowo ma być około pięciu-sześciu, a ponadto będą pojawiały się piwa sezonowe.

Sztandarowym produktem nowej spółki Browar Zamkowy w Cieszynie sp. z o.o. ma być Lager Cieszyński. Ponadto będzie warzone Mastne, które już od kilku lat cyklicznie pojawia się na rynku z okazji różnych cieszyńskich imprez miejskich i już dawno zdobyło sobie uznanie piwoszy, a także Porter Cieszyński i Cieszyński Stout. Sezonowo piwo pszeniczne i koźlaki.

Nadal będzie warzone Brackie, flagowy dotychczas produkt cieszyńskich piwowarów oraz Porter Żywiecki, jednakże Browar Zamkowy w tym wypadku będzie podwykonawcą dla Grupy Żywiec, która jest właścicielem obu marek.

Pojawiają się również niepotwierdzone informacje o uruchomieniu restauracji we wnętrzach zabytkowego browaru i sali degustacyjnej. Browar Zamkowy w nowej odsłonie zamierza również promować kulturę piwną, stąd pod koniec stycznia zostaną tam zorganizowane warsztaty piwne.

, , , , , , ,

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>