Dubbel Cieszyński: Mamy nowego Grand Championa

Dubbel Cieszyński (fot. JJD/kuflowa)
Dubbel Cieszyński (fot. JJD/kuflowa)

W niedzielę 7 grudnia w Brackim Browarze Zamkowym w Cieszynie odbyła się prezentacja nowego piwa Dubbel Cieszyński, zwycięzcy tegorocznego Grand Champion w tradycyjnym już Konkursie Piw Domowych w Żywcu. Piwo to zostało uwarzone według receptury Czesława Dziełaka, który był laureatem także ubiegłorocznej edycji tej imprezy (wówczas była to Imperial IPA).

W sali browaru pojawiło się ponad sto osób, które miały okazję zdegustować nowe dzieło cieszyńskich piwowarów. Podane w kielichach z cienkiego szkła lekko mętne piwo odznacza się barwą miodu spadziowego, woń stonowana, posmak słodowy z lekkim odcieniem owocowym a pointuje to wszystko posmak delikatnej gorzkiej czekolady. Ewidentny brak goryczki. Zawartość ekstraktu 18 stopni, alkoholu 8,5 proc..

Piwo zostało uwarzone we wrześniu z sześciu rodzajów słodu, a po okresie leżakowania pod koniec listopada zostało rozlane do kegów i butelek. Na rynku pojawi się w butelkach o pojemności jednej trzeciej litra i będzie dostępne w sieci TESCO, sklepach specjalistycznych oraz w Piwiarniach Warki.

Wkrótce na naszych łamach szersza recenzja tego piwa.

, , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>