Browar Probus: Oława powraca na piwną mapę Polski

Browar Probus w Oławie (fot. mlynska16.pl)
Browar Probus w Oławie (fot. mlynska16.pl)

Oława od setek lat (podobnie jak zresztą cały Dolny Śląsk) była ośrodkiem piwowarstwa. Kres dawnym tradycjom przyniosła II wojna światowa i lata komunizmu – ale już wkrótce w Oławie znów ma być warzone piwo. Do powstającego w dawnych koszarach browaru przywieziono właśnie z Niemiec sprzęt warzelniczy.

Browar ma być częścią centrum turystyki i rekreacji „Probus”. Niewykluczone więc, że produkcja piwa będzie odbywać się tylko na lokalne potrzeby (spróbujemy ustalić, jakie są dokładnie plany właścicieli centrum). Według doniesień lokalnych mediów, browar ma działać już na początku przyszłego roku.

Co ciekawe, w Oławie istnieją pozostałości XIX-wiecznego browaru, ale nowa inwestycja polega na dostosowaniu do potrzeb browarnictwa budynku, który nigdy nic wspólnego z warzeniem piwa nie miał – dawnej ujeżdżalni w kompleksie koszarowym przy ulicy Młyńskiej. Tam, gdzie teraz będzie warzone piwo, do 1993 roku stacjonowała Armia Radziecka.

A tak wyglądała dostawa sprzętu do Probusa:

, , , , ,

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>