BrewDog Vote Sepp: Jakie jest piwo dla prezydenta FIFA?

Vote Sepp (fot. PG/kuflowa.pl)
Vote Sepp (fot. PG/kuflowa.pl)

O specjalnych piwach szkockiego BrewDoga informujemy zawsze. Najpierw piwo dla Putina z okazji IO w Sochi, potem piwo dla Seppa Blattera, prezydenta FIFA, z okazji Mundialu w Brazylii. Szkoci chcą go swoim "Vote Sepp" przekonać do zabrania MŚ Katarowi, a oddania imprezy Szkocji. Nie wchodząc w szczegóły marketingowe (o tym już było) – jakie jest to piwko-łapówka?

Zastanawiałem się długo jak powiązać dwa wątki – belgijski wit z hibiskusem i wszechwładnego Blattera? Pisaliśmy o tym, że piwo dla Putina było nudne, przynajmniej „na papierze” Vote Sepp zapowiadał się ciekawiej. Jeśli dorabiać do tego jakąś filozofię, piwo to smakuje delikatnie i...”luksusowo”. Może chodziło więc o zaspokojenie wygórowanego zapewne gustu prezydenta. A może ta letnia, mundialowa edycja miała być po prostu świeża i lekka.

Tak właśnie jest. Lekko, świeżo, letnio. Pijąc to ma się to poczucie dotknięcia sfery „posh” (jeśli wiecie o co mi chodzi). Jednych to przyciągnie, innych nie. Słoneczno - pomarańczowa barwa. Niskie wysycenie. Aromat jest świetny. Znajduję słodowość wymieszaną z akcentami owocowymi: róża, pomarańcza, pojawia się lekka kwaskowość. Może być też skojarzenie z marmoladą.

Po pierwszy łyku: uderza lekkość. Coś pomiędzy drinkiem (aperolem, bitterkiem) a lekkim różowym winem. Lekkie pomarańczowe, cytrusowe akcenty. Bardzo, bardzo przyjemne. Myślę, że damska część piwnej publiczności będzie zachwycona. Ale nie tylko. Spragnieni czegoś odświeżającego, o niskiej zawartości alkoholu (3.6%) również będą usatysfakcjonowani. Choć może to nie najlepsza pora roku na tego typu piwa, to kolejny BrewDog robiony pod imprezę (i publiczkę) pozytywnie mnie zaskoczył.

Nazwa: Vote Sepp
Browar: BrewDog
Ocena: 4.5/5

Piotrek Gawliński - przewodnik po Pradze, od 2008 roku w jednym z najbardziej inspirujących miejsc świata, gdzie stara się rozwijać turystykę alternatywną, przede wszystkim w piwnym ujęciu.

baner500k

, , , ,

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>