Piwo jako gadżet dla turysty? W Polsce to mozliwe

Izerskie (fot. PR/kuflowa/pl)
Izerskie (fot. PR/kuflowa/pl)

Wiemy, jak wyglądają polskie kurorty. A nawet nie kurorty, a każda miejscowość, budzącą z jakiegoś powodu zainteresowanie turystów. Stoiska z rozmaitym (zwykle sprowadzonym z Chin) badziewiem, w zależności od regionu kraju zawierających więcej ciupag, krzyżackich mieczy, albo plastikowych muszli. Teraz do standardowego zestawu niespodziewanie dołącza... pamiątkowe piwo.

Niedawno moi Rodzice byli w Górach Izerskich i przywieźli mi stamtąd piwo Izerskie. W zasadzie najpierw powiedzieli, że przywiozą, niż przywieźli, więc miałem czas się zastanawiać, jaki to nowy browar powstał na południowych obrzeżach Dolnego Śląska. Okazało się, że... żaden.

Zakupione w górskim schronisku Izerskie okazało się bowiem dziełem Browaru Czarnków, opakowanym tylko w etykietę nawiązującą do Gór Izerskich. Browar Czarnków znany jest z dobrego piwa. Problem w tym, że działa w mieście położonym kilkaset kilometrów na północ od górskiego schroniska. Równie dobrze Czarnków mógłby sprzedawać piwo Bieszczadzkie w Ustrzykach, albo Tatrzańskie w Zakopanym.

Niewykluczone zresztą, że sprzedaje. W Zakopanym zakupiłem bowiem piwo Giewonciak stylizowane na lokalne, ale uwarzone w... lubuskiej Witnicy. Browar Witnica produkuje tez np. piwo Wolińskie oraz Karkonoskie. Można się spodziewać, że piwa te trafią te do sklepów z pamiątkami w odpowiednich rejonach kraju.

Mamy więc nowy polski wynalazek – piwo jako pamiątka z wakacji. Jest to jakiś sposób na dodatkowy zarobek dla browarów.

, , , , , ,

Komentarze

  1. Pal pisze:

    W schronisku Orle w Górach Izerskich po raz pierwszy piłam piwo z browaru Czarnków wiele lat temu. Wracałam tam wiele razy i zawsze mieli Czarnków. I przyznam szczerze, że właśnie z tym miejscem kojarzy mi się ten browar. W ciągu ostatnich kilku lat nie byłam w Izerach i nie miałam okazji skosztować piwa Izerskiego, ale nie dziwi mnie, że takie piwo powstało, bo nawet jak piję sobie gdzieś na nizinach piwko z Czarnkowa, to myślami przenoszę się w Sudety :)

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>