Amber Czarny Bez: Piwo smakowe, ale dla mężczyzn

Amber Czarny Bez (fot. PR/kuflowa.pl)
Amber Czarny Bez (fot. PR/kuflowa.pl)

Piw smakowych z małych browarów jest coraz więcej, ale ich ilość coraz bardziej przekłada się na irytację konserwatywnych piwoszy. Fani tradycyjnego piwa wskazują – moim zdaniem niesłusznie – że browary poddają się czystej komercji, a ich nowa oferta „smakowa” jest skierowana głównie pod gusta kobiet. Nawet jednak osoby o najbardziej konserwatywnym podniebieniu powinny według mnie spróbować piwa Amber Czarny Bez.

Piwo Amber Czarny Bez pojawiło się na rynku pierwszy raz w zeszłym roku. Wtedy wzbudziło mieszane uczucia. Także i moje. Wydawało mi się bowiem zbyt słodkie, a przede wszystkim – pozbawione aromatu bzu, którego po nim się spodziewałem.

Nowa wersja jest już jednak inna. Co ciekawe, w nieoficjalnych rozmowach przedstawiciele browaru przyznawali, że zeszłoroczna wersja nie spełniła ich oczekiwań – głównie za sprawą jakości soku z bzu. Stąd zapewne zmiany, które wyraźnie czuć w tegorocznej edycji napoju.

Teraz Czarny Bez już nie jest słodki, co najwyżej lekko słodkawy, a smak bzu wyczuwalny jest bardzo wyraźnie. Mam dobre porównanie, bo swego czasu zajadałem się ciastkami z bzu. Inna sprawa, że smak ten jest niezwykle specyficzny, przez co, nie każdemu może się podobać.

Ale tym bardziej więc Czarny Bez jest piwem dla koneserów. Zwłaszcza, że – jak na piwo smakowe – ma swoją moc: 5,5 proc. alkoholu (12,8 proc. ekstraktu). W efekcie jest to napój, który nie tylko powinien smakować najbardziej wybrednym smakoszom, ale w dodatku zaspokoić gusta tych, którzy lubią piwo w mocniejszej odmianie.

Browar: Amber
Piwo: Amber Czarny Bez
Ocena: 4/5

, , , , , ,

Komentarze

  1. MM pisze:

    Gdzie mozna kupić we Wrocławiu?

  2. Browar Amber pisze:

    Dziękujemy! We Wrocławiu podobno jest w Bier hale

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>